کلینیک انصار

بسیاری از افراد مبتلا به آسم واکسینه نمی شوند!

 طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها، کمتر از نیمی از افراد مبتلا به آسم تزریق علیه بیماری پنوموکوکی توصیه شده را دریافت می کنند.
تنها نیمی از بزرگسالان مبتلا به آسم مرتبط با کار، واکسن توصیه شده علیه بیماری پنوموکوک را دریافت می کنند.

 

 

                                                                                                                                                                   

 


بزرگسالان مبتلا به آسم در معرض خطر بالقوه بیماری پنوموکوک هستند و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کند که تمام بزرگسالان ۱۹ تا ۶۴ ساله واکسن پنوموکوک را دریافت کنند.

 

با این حال، تجزیه و تحلیل داده های ملی ۲۰۱۲-۲۰۱۳ نشان می دهد که تنها ۵۴ درصد از بزرگسالان مبتلا به آسم مربوط به کار این واکسن را تزریق کرده اند.

این میزان در میان اسپانیایی ها (۳۶ درصد)، افراد بدون بیمه درمانی (۳۹ درصد) و بزرگسالان بین ۱۸ تا ۴۴ سال (۴۲ درصد) در کمترین مقدار خود بود.

طبق پژوهش محققان موسسه ملی ایمنی و بهداشت شغلی (NIOSH)، حتی میزان واکسیناسیون در میان بزرگسالان مبتلا به آسم غیر مرتبط با کار پایینتر بود (۳۵ درصد).

دکتر جان هوارد در نشست خبری مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها گفت: “واکسیناسیون بهترین راه برای جلوگیری از بیماری پنوموکوک، از جمله پنومونی است، و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها توصیه می کند که همه بزرگسالان مبتلا به آسم، چه در ارتباط با کار و چه غیر مرتبط با کار، واکسن پنوموکوکال پلی ساکارید را دریافت کنند.”

 

  1. این مرکز تخمین می زند هر ساله حدود ۹۰۰۰۰۰ آمریکایی دچار پنومونی پنوموکوک میشوند و ۵ تا ۷ درصد از آنان جان خود را از دست میدهند. بزرگسالان مبتلا به آسم که دچار پنومونی pneumococcal، یک نوع بیماری ریوی، هستند، در معرض خطر عوارض جانبی مانند تشدید آسم و بیماری پنوموکوک تهاجمی می باشند.


بیماری پنوموکوک، یک عفونت ناشی از استرپتوکوک پنومونیه است که می تواند انواع بیماری ها، از جمله عفونت گوش و مننژیت را ایجاد کند.

کاتلین داد، اپیدمیولوژیست در موسسه در نشست خبری گفت: “برای افزایش تعداد بزرگسالان مبتلا به آسم که در برابر بیماری پنوموکوک واکسینه شدند، توصیه می کنیم که پزشکان بررسی کنند که آیا بیماران آنها که مبتلا به آسم هستند واکسن پنوموکوک را دریافت کرده اند یا خیر و در مورد کسانی که واکسینه نشده اند، واکسن در اختیارشان قرار دهند.”

این یافته ها در ۲۷ سپتامبر در مجله آمریکایی Preventive Medicine منتشر شدند.

   1396/7/17 10:36


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :