کلینیک انصار

تشخیص قارچ ناخن را فقط به پزشک واگذار کنیدمتخصصان پوست می گویند تنها یک متخصص می تواند وضعیت دقیق را تشخیص دهد.
اگر فکر می کنید که قارچ ناخن دارید، ممکن است وسوسه شوید که مشکل خود را با لاک زدن ناخن یا خود درمانی با محصولات بدون نسخه ضد قارچ پنهان کنید. اما متخصصان پوست پیشنهاد میدهند که شما باید به جای این کارها به پزشک مراجعه کنید.

 

                   

                                                                       

 


درمان قارچ ناخن

نباید برای بحث با متخصص پوست در این زمینه خجالت بکشید، متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا این وضعیت را کنترل کنید.

لیپنر در نشست خبری آکادمی پوست و موی آمریکا (American Academy of Dermatology) گفت: “اگرچه قارچ ناخن شایع ترین بیماری ناخن است که متخصصین پوست درمان می کنند، هر نوع مشکلی در ناخن ناشی از قارچ نیست و چندین حالت دیگر وجود دارد که ممکن است شبیه به قارچ ناخن باشند، از

جمله پسوریازیس ناخن و آسیب ناخن”. لیپنر استادیار پوست در مرکز پزشکی Weill Cornell در شهر نیویورک است.

وی توضیح داد: “اگر شما مشکلی را که قارچ ناخن نیست به عنوان قارچ ناخن درمان کنید، ممکن است به مشکل شما کمک نکند؛ یا در واقع، این کار می تواند به وضعیت شما دامن بزند.

او گفت: “از سوی دیگر، اگر شما عفونت قارچی داشته باشید و اجازه دهید این عفونت بدون کنترل بماند، علائم می توانند بدتر شوند، احتمالا موجب درد و یا در فعالیت های روزمره شما تداخل ایجاد خواهد کرد. برای برخی از بیماران، قارچ ناخن تنها یک مشکل زیبایی یا آرایشی نیست.”

نشانه های اولیه قارچ ناخن ممکن است شامل جدا شدن ناخن از پوست و تغییر رنگ آن به زرد یا سفید باشند. همانطور که وضعیت بدتر می شود، ناخن ها ممکن است ضخیم تر شوند، و کوتاه کردن آنها با ناخن گیر سخت تر شود و به طور فزاینده تغییر رنگ دهند، یا ممکن است ضعیف تر شوند، و به راحتی بشکنند.

لیپنر گفت: “اگر علائم ناخوشایندی را تجربه می کنید، به متخصص پوست مراجعه کنید، متخصص پوست می تواند وضعیت شما را ارزیابی کند و بهترین درمان موجود را برای شما توصیه کند.”

وی افزود: “در صورت داشتن مشکلات پزشکی مانند دیابت، گردش خون ضعیف یا سیستم ایمنی ضعیف، پیگیری درمان برای قارچ ناخن اهمیت ویژه ای پیدا میکند.”

 

   1396/6/14 16:02


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :