کلینیک انصار

یک باور غلط درباره بطری های پلاستیکی!

 باور بعضی افراد درباره ی عددی که روی بطری های پلاستیکی درج شده و ارتباط آن با چندبار مصرف شدن آن محصول می باشد ، باوری غلط است .کارشناسان می گویند : قابل مصرف چندباره بودن بطری هایی که در انتهای آنها اعداد ۲ ، ۴ ، ۵ در مرکز یک مثلث قید شده نادرست است و مبنای این اعداد ، مقررات انجمن صنایع پلاستیک بوده و معرف جنس ماده بسته بندی شده است.

 

                                                                                                                                                       

 

در مورد باور غلط درباره بطری های پلاستیکی توضیح بفرمایید ؟

کارشناسان  اذعان دارند که این اعداد قراردادی هستند و معمولا هم در بطری ها درج نمی شوند اما برای اینکه مصرف کنندگانی که برخی اطلاعات را به صورت نادرست دریافت کرده اند مطلع شوند یادآور می شویم : عدد ۱ برای ظروف پت یا پلی اتیلن ترفنلات ، عدد ۲ برای پلی اتیلن با دانسیته بالا ، اعداد ۳ و ۴ هم به ترتیب مشخص کننده مواد پلی ونیل کلراید و پلی اتیلن با دانسیته کم است .

همچنین اعداد ۵ و ۶ مندرج در انتهای بطری ها را تمیز دهنده ی جنس پلی پروپیلن و پلی استایرن از سایر مواد ، بر روی بطری ها درج می کنند .

البته یک نکته درمورد ظروف پلیمری مهم است و آن جنس شان در بسته بندی ها و اشاره کارخانه تولیدی به پروانه ی ساخت شان است که باید مشخص شود .

                                            

                                                                                                                                                    

 

سخن پایانی

در هنگام خرید فراورده های غذایی و آشامیدنی به ظروف اعم از پلیمری و کاغذی توجه کنید و پس از اطمینان از دارا بودن شماره های پروانه های بهداشتی و تاریخ مصرف محصول ، نسبت به مصرف آنها اقدام کنید .

   1396/5/28 09:06


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :